MŁODZIEŻ - BOHATEROM

Kolejny już rok uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Rodacy Bohaterom”. Dzięki ofiarności uczniów klas 3a, 3b, 3c, 3d i 3e oraz grona pedagogicznego przygotowaliśmy paczki dla Polaków żyjących na Kresach Wschodnich. Takie paczki to nie tylko świąteczny symbol, ale prawdziwa pomoc materialna dla naszych rodaków, którzy żyją z dala od swojej ojczyzny. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Odra-Niemen” z Wrocławia, którego głównym zadaniem jest rozwijanie inicjatyw i projektów kresowych, polonijnych, historycznych i edukacyjnych. Co roku wspierając tą szczytną inicjatywę okazujemy pamięć o naszej tradycji i bohaterach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Autorki tekstu i zdjęć: Anna Królak i Marta Król