W świątecznym nastroju

W naszej polskiej tradycji Boże Narodzenie to święta pełne serdeczności i rodzinnej atmosfery. Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu od lat tak te święta przeżywa. Bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich członków naszej szkoły są Jasełka Bożonarodzeniowe, które co roku wprowadzają nas w świąteczny nastrój. W tym roku nic się nie zmieniło. Zapierająca dech w piersiach historia Maryi i Józefa przełożona na deski szkolnej sceny podbiła serca wszystkich widzów. Uczniowie klas pierwszych i drugich wspaniale wcielili się w swoje role, dzięki którym mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt. Niesamowita oprawa muzyczna oraz efektowna dekoracja dopełniały całość spektaklu. Nie obyło się bez chwil wzruszenia podczas wsłuchiwania się w kolędy wyśpiewywane przez anielski chór.

Cały występ to zasługa dwóch wspaniałych pedagogów naszej szkoły: Siostry Małgorzaty Bolisęgi oraz Pana Wojciecha Wolaka. To dzięki nim, a także dzięki naszej fantastycznej młodzieży po raz kolejny mogliśmy przeżywać tę niesamowitą historię wspólnie. Po przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły Pani Katarzyna Grochowska życząc wszystkim pracownikom i uczniom zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym nowym roku. Autorką zdjęć jest Milena Obierzyńska.

Aleksandra Wójcik