Sukcesy młodych literatów

Dnia 19.06.2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznego poświęconego osobie Świętej Jadwigi. Organizatorem konkursu było Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Miłośników pióra w I Liceum nie brakuje, świadczy o tym udział w wielu konkursach literackich. Tym razem jesteśmy dumni z Marty Górskiej, uczennicy z kl. 3b, która zdobyła III miejsce w konkursie literacko-plastycznym poświęconym osobie Świętej Jadwigi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z całej Polski, wpłynęło ponad 220 prac, w tym opowiadań, szkiców. Tym bardziej cieszy nas udział młodzieży z naszej szkoły i nagroda Marty. W konkursie wziął udział również Maciej Jakubowicz z kl.1a.

Gratulujemy młodym literatom i życzymy kolejnych ciekawych konkursów,inspirujących tematów i sukcesów literackich.

Dla zainteresowanych niespodzianka - link do nagrodzonego opowiadania.

autor: mgr Agnieszka Krzywańska

autor zdjęć: Aleksandra Wójcik, klasa 3e