Nasi matematycy

Ludzie uczą się naśladując, a nie słuchając. Rozwijający pasję nauczyciel więcej przekaże swoją postawą niż najlepszy wykład. Dalego zespół matematyków I Liceum Ogólnokształcącego  w Brzegu cyklicznie bierze udział w Krajowych Konferencjach Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Ta prestiżowa konferencja gromadzi w jednym miejscu ponad 600 nauczycieli matematyki od edukacji wczesnoszkolnej po wyższe uczelnie. Cała gama wykładów, warsztatów i spotkań daje możliwość wymiany doświadczeń, a przede wszystkim uczenia się i „podpatrywania” nowych metod pracy. Na konferencjach spotykamy nie tylko nauczycieli uczących w Polsce, ale również Polaków uczących poza granicami naszego kraju, a także nauczycieli i wykładowców z innych państw ( Anglia, Węgry, Belgia). Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki w 2019 roku zaprasza do Opola ( 8-11 lutego 2019r.). Zachęcamy nauczycieli matematyki z naszego regionu do skorzystania z całości lub choćby części bogactwa, jakie niesie ze sobą udział w XXVIII Krajowej Konferencji SNM.

Uczestnicząc w konferencjach mamy możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami. Nauczycielka I LO w Brzegu mgr inż. Sylwia Kownacka wielokrotnie prowadziła warsztaty dla nauczycieli, wspólnie  z nauczycielką matematyki mgr Jolantą Kopij (PSP nr 1w Brzegu). Współpraca w ramach Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zaowocowała również zaproszeniem pani Sylwii Kownackiej do zespołu pracującego nad zbiorem zadań adresowanych do uczniów klas maturalnych. Efektem jest wydanie zbioru: „Gruntowne powtórki przedmaturalne”  autorstwa pana Tomasza Szweda, pana Janusza Karkuta oraz nauczycielki I LO w Brzegu pani Sylwii Kownackiej. Zbiór miał premierę w połowie września 2018r.