Pierwszoklasiści po raz pierwszy spotkali się z dietetykiem

Dnia 02.10.2018r. wszystkie pierwsze klasy naszej szkoły uczestniczyły w dwugodzinnym spotkaniu z dietetykiem, Panem Dawidem Dyminczukiem. Dotyczyło ono prawidłowego odżywiania. Dietetyk tłumaczył, dlaczego trzeba ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśnił uczniom, w oparciu o prezentacje multimedialną, jakie choroby mogą nam zagrażać gdu prowadzimy niezdrowy tryb życia i stosujemy nieprawidłową dietę.

Omawiając piramidę zdrowego żywienia, zwrócił uwagę na to , co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm pozostał w jak najlepszej kondycji. Dowiedzieliśmy się jak dużą wartość ma picie min. 1,5 L wody i regularne badania krwi m.in. na zawartość żelaza oraz witaminy D, których najczęściej w nieodpowiedniej diecie może nam brakować. Spotkanie zakończyły gromkie brawa ze strony młodych słuchaczy będące podziękowaniem za pożytecznie spędzony czas.

Autor: Anita Tokarz, klasa  1b