Matematyczny Marsz na Orientację 2018

Słoneczną  niedzielę 7 października grupa uczniów  I LO spędziła w Parku Grabiszyńskim, biegając po alejkach i ścieżkach z zadaniami matematycznymi i kompasem. Tak wygląda rozgrywany co roku  „Matematyczny Marsz na Orientację”, w którym bierze udział ponad 1000 osób. Każdego roku zmienia się miejsce zawodów i oczywiście zadania do rozwiązania.

Opis zawodów i jego historię znajdziecie na stronie http://math.uni.wroc.pl/fmw , gdzie prezentowane są również inne konkursy matematyczne organizowane przez Uniwersytet Wrocławski. Połączenie aktywnego wypoczynku z wysiłkiem intelektualnym, według najnowszych badań, wpływa na powstawanie nowych neuronów i podnoszenie intelektu. Jeden wyjazd, a tyle korzyści!

Autor tekstu i zdjęć: mgr inż. Sylwia Kownacka