I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

Druga odsłona Europejskiego Dnia Języków Obcych

     Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych była rywalizacja klas drugich i trzecich polegająca na przygotowaniu pięciominutowych wypowiedzi w języku angielskim na wcześniej wylosowane tematy. Każdą z klas reprezentowały zespoły dwu- lub trzyosobowe. Zadanie, jakie mieli przed sobą, nie było łatwe, gdyż należało w sposób przekonujący zaprezentować argumenty dla takich tematów jak: Problems of the Modern World, e-Shopping, Taking a Gap-Year czy On-line Dating. Wszystko zamknięte w ramach oficjalnego wystąpienia z odpowiednim wstępem i syntetycznym podsumowaniem. Każda z wypowiedzi wsparta była prezentacją multimedialną, która dopełniała całość. 

     Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele języka angielskiego mgr Agnieszka Hebda-Grabowska, mgr Anna Karbowska, mgr Beata Kozicka oraz mgr Michał Szkudlarek, mieli nie lada zadanie dokonując właściwej i sprawiedliwej oceny zaprezentowanych wypowiedzi. Postawiono na rzetelność przygotowania, wypowiedzi nie wsparte na notatkach, poprawność gramatyczną, wymowę i płynność wypowiedzi. Najlepiej wspomniane kryteria wypełnili uczniowie z klas 3c i 2b. Ich wypowiedzi ujęły jury zaprezentowanymi argumentami, sposobem prezentacji jak i opanowaniem umiejętności językowych. Należy też podkreślić umiejętności recytatorskie, które przyciągały uwagę zgromadzonej widowni. Nie dziwi więc przyznanie ex-aequo dwóch miejsc pierwszych. Na trzecim miejscu w rywalizacji uplasował się zespół z klasy 3d. 

     Zwycięskie drużyny (z miejsca pierwszego) zdobyły dla swoich klas przywilej dnia bez pytania. Ponadto, każdy uczestnik zapracował na wartościową ocenę cząstkową z języka angielskiego. 

     W opinii jury na szczególne wyróżnienie zasługują Julia Kret z klasy 2b i Edyta Łozińska z klasy 3c, które wykazały się bardzo dużymi umiejętnościami językowymi i recytatorskimi. Gratulujemy! 

Oto składy wyróżnionych drużyn: 

Klasa 2b – Dawid DolińskiJulia Kret, Martyna Misiewicz 

Klasa 3c – Sara Góraj, Edyta Łozińska 

Klasa 3d – Tomasz Głuski, Karolina Kochańska, Bartosz Sierpiński 

 

Autor tekstu i zdjęć: mgr Michał Szkudlarek 

 • Kontakt

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

  ul. Armii Krajowej 7

  49-300 Brzeg

   

  tel. 77- 416-36-25

  fax 77-424-21-43

   

  e-mail: lo1brzeg@wodip.opole.pl