I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

Dzień Edukacji Narodowej w I LO

,,Dobry nauczyciel uczy, świetny inspiruje"

 

 

     Jak co roku, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Także w naszej szkole uczciliśmy to święto tradycyjnym koncertem życzeń. W koncercie uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele rodziców i uczniowie I LO.

     Uroczystość podzielona była na dwie części. W pierwszej wysłuchaliśmy krótkiego rysu historycznego, który przygotowała pani dyrektor Katarzyna Grochowska. Wprowadzał on w atmosferę święta i poprzedzał miły moment wręczania, zarówno nauczycielom jak i pracownikom administracji, nagród dyrektora. Okazało się, że nasi mentorzy to pełni pasji i oddania, inspirujący młodych ludzi, mistrzowie w swoim zawodzie. Wspólna fotografia nagrodzonych była podsumowaniem tej części spotkania.

      Artystyczną odsłonę uroczystości poprowadzili Julia Dzieduszyńska  i Piotr Śliwa z klasy 1c. Zapowiedzi kolejnych wykonawców poprzedzały dedykacje, oddające trud i niecodzienność pracy pedagogów. Ze sceny usłyszeliśmy wiersz B.  Leśmiana w wykonaniu Sary Góraj z klasy 3 e obok autorskiego utworu Julii Buczkowskiej wyrecytowanego przez Aleksandrę Wójcik  z kl.3e. Piosenki w wykonaniu Julii Czarnoty z kl. 3a współgrały z piosenkami D. Podsiadły i zespołu Akurat. Nauczyciele języków obcych mieli przestać się martwić, zgodnie z hasłem promowanym przez B. MC Ferrina- ,,Don'worry be happy", a uczący biologii mogli  się przekonanać, że uroda świata nigdy nie przeminie, przynajmniej w piosence ,, What a wonderful world". Gwoździem program był ,,Walc chemiczny" brawurowo zaśpiewany przez klasę 1a, który stanowił z ,,Walcem" zagranym przez Martę Rusnakz kl. 2b klamrę kompozycyjną przedstawienia. Całość dopełniała dekoracja wykonana autorstwa Dominiki Curyl i Aleksandry Szuby z kl. 3c. 

     Na koniec uhonorowano naszych pedagogów dyplomami i słodkościami przekazanymi przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski I L O. Atmosfera uroczystości była serdeczna i pogodna dzięki pięknym utworom, świetnemu wykonaniu i dobrym humorem, zarówno występujących jak i widzów.

     Uroczystość przygotowały Anna Łazor i pisząca te słowa.

 

Grażyna Woźniak

 • Kontakt

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

  ul. Armii Krajowej 7

  49-300 Brzeg

   

  tel. 77- 416-36-25

  fax 77-424-21-43

   

  e-mail: lo1brzeg@wodip.opole.pl