I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Brzegu

I LO otrzymało certyfikat szkoły promującej honorowe krwiodawstwo

            W dniu 22.11.2018r. odbyło się, w ramach obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa, spotkanie uczniów klas II i  III dotyczące honorowego krwiodawstwa podczas którego I LO otrzymało certyfikat szkoły promującej Honorowe Krwiodawstwo.

            Spotkanie składało się z dwóch części.

            Część pierwszą poprowadził wieloletni zasłużony dawca krwi Pan Krzysztof Jachniewicz, który opowiedział młodzieży o honorowym krwiodawstwie z perspektywy dawcy krwi, o przywilejach z tym związanych oraz zaprezentował młodzieży uzyskane w związku z tym odznaczenia.

            Część drugą poprowadziła Pani doktor Katarzyna Weiner - Szokalska, która jest kierownikiem Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Brzegu i przedstawiła młodzieży krwiodawstwo od strony typowo medycznej, podczas której wyjaśniła młodzieży, kto może zostać honorowym krwiodawcą, a kto nie może oddawać krwi. Młodzież dowiedziała się, jak przygotować się do oddawania krwi i jak często można to robić.

            Pod koniec każdej części młodzież mogła zadawać pytania, co na pewno uatrakcyjniło to spotkanie i poszerzyło wiedzę młodzieży na wspomniany temat.

            Warto nadmienić, że w naszej szkole jest grupa uczniów, która systematycznie oddaje krew i mamy nadzieję, że niniejsze spotkanie spowoduje, że takich osób będzie coraz więcej.

           

Anna Sobutka

Opiekun SK PCK

 • Kontakt

  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

  ul. Armii Krajowej 7

  49-300 Brzeg

   

  tel. 77- 416-36-25

  fax 77-424-21-43

   

  e-mail: lo1brzeg@wodip.opole.pl