Wybory władz Samorządu Uczniowskiego w I Liceum Ogólnokształcącym 2018

28 września 2018 roku ustępujący zarząd Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu zorganizował wybory, dzięki którym uczniowie I LO mieli możliwość wyboru nowych, uczniowskich władz naszej szkoły. Wybory zostały zorganizowane w ramach działań Centrum Edukacji Obywatelskiej (akcja „Samorządy mają głos”), a ich celem (poza wyborem nowych uczniowskich władz szkoły) była również edukacja młodych obywateli naszego społeczeństwa na temat procedur państwa demokratycznego, a także zdobycie wiedzy, jak należy prawidłowo i świadomie głosować.

W skład komisji wyborczej, czuwającej nad prawidłowym przebiegiem wyborów, wchodziły uczennice klasy III „e”: Julia Buczkowska, Wiktoria Rabanda  i Aleksandra Wójcik, która jest również autorką prezentowanych zdjęć.

Nad całością projektu czuwał Opiekun Samorządu Uczniowskiego mgr Wojciech Wolak.

Warto wspomnieć, iż po raz kolejny byliśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w naszym powiecie, która wzięła udział w kampanii CEO.

Poniżej przedstawiamy dwie tabele ilustrujące wybory w naszej szkole. Pierwsza dotyczy frekwencji (większa jak przed rokiem), druga zaś przedstawia szczegółowe wyniki i miejsca poszczególnych kandydatów.

Liczba osób uprawnionych

6.

Pala Daria (2b)

II

Nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego I LO w Brzegu została więc Julia Krężel (kl. I „b”), zaś jej zastępcą Daria Pala (kl. II „b”). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanej współpracy z gronem pedagogicznym oraz społecznością uczniowską I LO w najbliższym roku szkolnym 2018/2019.

mgr Wojciech Wolak (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)