,,Ze Świętym Wincentym a Paulo dobrzy jak chleb”

Dnia 27 września w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu odbyła się uroczysta msza, dotycząca Świętego Wincentego a Paulo. Św. Wincenty w pewnym momencie swojego życia przeżył kryzys religijny – był skoncentrowany jedynie na tym, co może osiągnąć własnymi siłami. Święty, odznaczał się cnotą miłosierdzia. Okazywał je wszystkim biednym i potrzebującym.

Całe przedstawienie zorganizowało szkolne Koło ,,CARITAS” a jego opiekunką była siostra Małgorzata Bolisęga.

Uroczystość zaczęła się od pokazania wiernym krótkiej scenki dotyczącej Świętego Wincentego, następnie rozpoczęła się Msza Święta, podczas której zostały niesione dary, takie jak chleb, wino i woda oraz legitymacje członków szkolnego Koła ,,CARITAS”. Po Mszy wszyscy uczestnicy rozdali wiernym bochenki chleba oraz czekolady aby uczcić to jakże wyjątkowe święto, dzieląc się z bliźnim. W Przedstawieniu i całej organizacji udział wzięli członkowie Koła ,,CARITAS”, Monika Świder -1a, Milena Obierzyńska -1b, Julia Dzieduszyńska - 1c, Magdalena Pasionek - 2a, Dominika Zwierzyńska - 2a, Marta Rusnak - 2b, Kamila Stachera - 2c, Nicola Stachera - 2c, Julia Szklarz - 2c, Weronika Nowakowska - 3a, Magdalena Szpetkowska - 3a, Dominik Zwierzyński - 3a, Wiktoria Janiec - 3d, Aleksandra Ostrowska - 3d.

Autor: Magdalena Pasionek, kl. 2a